ארניס

ARNIS - ESKRIMA - KALI
ארניס - אסקרימה - קאלי

אומנויות לחימה פיליפיניות מסורתיות

 

ארניס היא אומנות לחימה שהתפתחה בפיליפינים, השם "אסקרימה" (Eskrima) הגיע מכינוי שהכובשים הספרדים נתנו במאה ה-19 ללוחמים במקלות: Eskrimadors = Fencers (סייפים).

ארניס - Arnis גם היא מילה ספרדית.

המילה "קאלי" (Kali) הגיעה בשנות ה-70 של המאה העשרים להחליף את שני השמות הספרדים במקורם, אבל כיום נוטים להשתמש בה יותר לסגנונות דומיננטיים בעבודת סכינים.

לצד הלחימה עם מקלות בארניס ניתן למצוא עשרות נשקים אחרים. ארניס היא שיטת לחימה שכוללת אגרופים, בעיטות, בריחים, ועוד.

"A proper flow is the instinctual ability to adapt

to a confrontational situation naturally,

no matter the range or weapon."

- Grandmaster Presas

 

כל השיטות טובות.

איזו שיטה הכי טובה?

השיטה בה אנו צומחים, מתחזקים והופכים לטובים יותר!

כל המאמנים לאומנות לחימה:

כניסה לאיזור ניהול למאמנים/מאמנות:

פתיחת פרופיל מורה/מועדון לאומנות לחימה:

המידע המוצג באתר הינו למטרות אינפורמטיביות בלבד. על מנת לתרגל אומנות לחימה ו/או נשקים של אומנות לחימה יש ללמוד עם מורה מוסמך ולתרגל לפי הנחיות המורה – על מנת לשמור על עצמך ועל חבריך.

כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר לרבות התוכנה, בסיס הנתונים, הטקסטים, התיאורים, עיצוב האתר, הקבצים הגרפיים וכל חומרים אחר הכלולים באתר, באם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לישראל דוג'ו בלבד. אין לשכפל, להפיץ, למכור, להעתיק, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או חלק מתכניו של האתר, כולל גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל אלמנט המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש.

כל הזכויות שמורות © 2019

אומנות לחימה היא דרך חיים שמובילה לחוזק נפשי ופיזי, כח רצון, יכולת התמודדות עם אתגרים והטמעת ערכים של כבוד הדדי, חברות ושיתוף פעולה.

עולם אומנויות הלחימה פתוח לכולם: מילדים קטנים ועד גיל 120 - בנים, בנות, נערים ונערות - לכל אחד ואחת יש מה ללמוד ולקבל דרך אומנויות הלחימה, ולהפוך לטובים יותר.

עולם אומנויות הלחימה פתוח לכולם: מגיל 3 ועד 120 - לכל אחד ואחת יש מה ללמוד ולקבל דרך אומנויות הלחימה, ולהפוך לטובים יותר