נינג'יטסו/נִינְג'וּצוּ

武神館  Bujinkan

אומנות לחימה יפנית מסורתית

נינג'יטסו (忍術) היא אומנות לחימה יפנית, המכילה מגוון רחב מאוד של טכניקות תקיפה והגנה, ושימוש במגוון רחב של כלי נשק. באופן מסורתי נהוג לשייך אומנות זו לטכניקות בהן עשו שימוש הנינג'ות ביפן. בנינג'יטסו כל טכניקה לנצחון על היריב היא מקובלת, כולל הטעיה ושימוש בעשן/זיקוקים כדי להתחמק ועוד.
מרבית המידע והטכניקות בנינג'יטסו כפי שמועבר בימינו הגיעו מהסוקה (ראש השיטה) הנוכחי - מאסאקי האצומי. למעשה מדובר בענפים שונים אשר נלמדים כולם תחת "גג" אחד של הנינג'יטסו.

“Ever tried? Ever failed? No matter!

Try again. Fail again. Fail better!

Understand? Good. Play.”

― Masaaki Hatsumi

"Focus on the future for 50%,

on the present for 40%, and on the past for 10%"

― Masaaki Hatsumi

האנשים באומנות הלחימה - נינג'יטסו

נינג'יטסו בקולנוע ו-TV

  • צבי הנינג'ה - סדרת הטלוויזיה שהפכה לסדרת סרטים בתחילת שנות ה-90 ומאוחר יותר בשנות ה-2000 , העלתה את המושג "נינג'ה" אצל ילדים ובני נוער **צפו בסרטון** - הסרט הזה העלה את טוני ג'ה לקהל הבינלאומי, והוא נתן את המיטב כדי להראות לעולם את היכולות הגבוהות שקיימות באיגרוף תאילנדי.
  • וולברין - סרט קולנוע על האקסמן בכיכובו של יו ג'קמן משנת 2013, התרחש ביפן וכלל קרב נינג'ות מול המיוטנט המפורסם **צפו בסרטון** 
  • מתנקש הנינג'ה (Ninja Assassin) - הסרט משנת 2009 כלל סצינות לחימה רבות בסגנון המיוחס לנינג'ה היפנית **צפו בסרטון** 
  • הסמוראי האחרון - הסרט ההוליוודי בכיכובו של טום קרוז כלל קרב של סמוראים מול נינג'ות שתקפו כפר  **צפו בסרטון**

דמויות מפתח בנינג'יטסו

  • מאסאקי האצומי - ראש ארגון אמנויות הלחימה היפני בוג'ינקאן משנת 1972
  • טושיטסוגו טקמצו - מורו של האצומי
  • דורון נבון - ישראלי שהיה המערבי הזר הראשון שקיבל דרגת דאן 5 בנינג'יטסו יפני (היום מתגורר ביפן ומלמד שיטת פלדנקרייז)
  • דני וקסמן - למד ביפן בשנות ה-60 לצד דורון נבון

כל השיטות טובות.

איזו שיטה הכי טובה?

השיטה בה אנו צומחים, מתחזקים והופכים לטובים יותר!

כל המאמנים לאומנות לחימה:

כניסה לאיזור ניהול למאמנים/מאמנות:

פתיחת פרופיל מורה/מועדון לאומנות לחימה:

המידע המוצג באתר הינו למטרות אינפורמטיביות בלבד. על מנת לתרגל אומנות לחימה ו/או נשקים של אומנות לחימה יש ללמוד עם מורה מוסמך ולתרגל לפי הנחיות המורה – על מנת לשמור על עצמך ועל חבריך.

כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר לרבות התוכנה, בסיס הנתונים, הטקסטים, התיאורים, עיצוב האתר, הקבצים הגרפיים וכל חומרים אחר הכלולים באתר, באם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לישראל דוג'ו בלבד. אין לשכפל, להפיץ, למכור, להעתיק, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או חלק מתכניו של האתר, כולל גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל אלמנט המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש.

כל הזכויות שמורות © 2019

אומנות לחימה היא דרך חיים שמובילה לחוזק נפשי ופיזי, כח רצון, יכולת התמודדות עם אתגרים והטמעת ערכים של כבוד הדדי, חברות ושיתוף פעולה.

עולם אומנויות הלחימה פתוח לכולם: מילדים קטנים ועד גיל 120 - בנים, בנות, נערים ונערות - לכל אחד ואחת יש מה ללמוד ולקבל דרך אומנויות הלחימה, ולהפוך לטובים יותר.

עולם אומנויות הלחימה פתוח לכולם: מגיל 3 ועד 120 - לכל אחד ואחת יש מה ללמוד ולקבל דרך אומנויות הלחימה, ולהפוך לטובים יותר