קפוארה

אומנות לחימה ברזילאית מסורתית

Capoeira Regional, Capoeira Angola, Capoeira Contemporânea

קפואירה היא אומנות לחימה ברזילאית, שמתמקדת בבעיטות, לעתים בשילוב סלטות/קפיצות ותנועות אקרובטיות לחיזוק המומנטום. זוהי אומנות לחימה מאוד זורמת וגמישה, והמתאמנים בה נראים לעתים כאילו הם רוקדים, היבט שהגיע מימיה הראשונים של אומנות הלחימה בה העבדים בברזיל תרגלו ופיתחו אומנות זו בסתר כאילו הייתה ריקוד.

"We need to be in the actual life,

the real life, because capoeira is fundamentally

about the roda of life." - Mestre Gato

"Life is a struggle? Life is a battle?

The player sees that capoeira is teaching him

to dance within and during this fight."

האנשים באומנות הלחימה - קפואירה

קפואריסטים מפורסמים

  • עידו פורטל - התחיל את דרכו באומנויות הלחימה כתלמיד קפוארה כשהקפואירה עוד הייתה בתחילת הדרך בארץ, ולאחר מכן אימן קבוצה. היום מוביל את התנועה שלו לתרבות הגוף ותנועה בישראל וברחבי העולם
  • וינסנט קאסל - שחקן צרפתי מפורסם, מתאמן בקפואירה מזה שנים

קפוארה בקולנוע ו-TV

  • רק החזק שורד (Only The Strong - 1993) - סרט הוליוודי בכיכובו של מארק דקסקוס שהיה אמן לחימה לפני צילומי הסרט, אך התאמן באופן אינטנסיבי בקפואירה לצורך הצילומים  **צפו בסרטון** - הסרט הבינלאומי היחידי ששם את הקפואירה במרכז
  • אונג באק - סרט אומנות לחימה של טוני ג'ה, באחת הסצינות המרכזיות נלחם גיבור הסרט בלוחם קפואירה **צפו בסרטון** 
  • אושן 12 - הסרט ההוליוודי של ג'ורג' קלוני ובראד פיט, מכיל סצינה בכיכובו של השחקן הצרפתי וינסנט קאסל  **צפו בסרטון** 

דמויות מפתח בקפואירה

כל השיטות טובות.

איזו שיטה הכי טובה?

השיטה בה אנו צומחים, מתחזקים והופכים לטובים יותר!

כל המאמנים לאומנות לחימה:

כניסה לאיזור ניהול למאמנים/מאמנות:

פתיחת פרופיל מורה/מועדון לאומנות לחימה:

המידע המוצג באתר הינו למטרות אינפורמטיביות בלבד. על מנת לתרגל אומנות לחימה ו/או נשקים של אומנות לחימה יש ללמוד עם מורה מוסמך ולתרגל לפי הנחיות המורה – על מנת לשמור על עצמך ועל חבריך.

כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר לרבות התוכנה, בסיס הנתונים, הטקסטים, התיאורים, עיצוב האתר, הקבצים הגרפיים וכל חומרים אחר הכלולים באתר, באם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לישראל דוג'ו בלבד. אין לשכפל, להפיץ, למכור, להעתיק, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או חלק מתכניו של האתר, כולל גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל אלמנט המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש.

כל הזכויות שמורות © 2019

אומנות לחימה היא דרך חיים שמובילה לחוזק נפשי ופיזי, כח רצון, יכולת התמודדות עם אתגרים והטמעת ערכים של כבוד הדדי, חברות ושיתוף פעולה.

עולם אומנויות הלחימה פתוח לכולם: מילדים קטנים ועד גיל 120 - בנים, בנות, נערים ונערות - לכל אחד ואחת יש מה ללמוד ולקבל דרך אומנויות הלחימה, ולהפוך לטובים יותר.

עולם אומנויות הלחימה פתוח לכולם: מגיל 3 ועד 120 - לכל אחד ואחת יש מה ללמוד ולקבל דרך אומנויות הלחימה, ולהפוך לטובים יותר