כל המידע על הפקידו – Hapkido

כל המידע: מה זה הפקידו? איפה זה התחיל? איפה אפשר ללמוד?

הפקידו היא שיטת לחימה אשר מקורה בקוריאה.
אומנות לחימה זו מכילה מגוון ענק של טכניקות הכוללות בריחים, ריתוקים והטלות אשר מקורן בג’וג’יטסו היפני (שיטות לחימה שונות של הסמוראים היפנים).

כמו כן מכילה השיטה למידת בעיטות ואגרופים, בעיטות גבוהות ואוויריות וכן בעיטות קצרות ואף שימוש בכלי נשק מסורתיים.

הפקידו

בין כלי הנשק המסורתיים הנלמדים ב-הפקידו, אפשר למצוא:

  •  נונצ’קו
  • מקלות קצרים וארוכים
  • לעתים גם שימוש בחרב
  • סכין
  • חבל לצרכי הגנה עצמית
  • נשקים מאולתרים

 

שיטת הלחימה הפקידו פותחה על ידי קוריאני שחי ביפן במשך 30 שנים, ולמד את שיטת הלחימה היפנית דאייטו-ריו-אייקיג’יטסו (אחת משיטות הלחימה העתיקות שהובילו לאייקידו). כפי הנראה השילוב של בעיטות, הטלות וטכניקות ג’ודו לשיטה נוספו על ידי ממשיכי דרכו של מפתח ההפקידו.

הפקידו אייקידו קרבי קטלני

ההבדל העיקרי בין אייקידו והפקידו, הוא שבאייקידו למעשה הוסרו (הוצאו) מאות טכניקות קטלניות, ומורים לאייקידו לרוב מלמדים מספר טכניקות ספציפיות, אותן אפשר לבצע במגוון רחב של דרכים.

בעוד הפקידו מלמדת מגוון רחב יותר של מיומנויות הגנה עצמית וטכניקות להגנה מכלי נשק, ובנוסף גם לחימה עם כלי נשק, ובעיטות-אגרופים, היבטים אשר לא קיימים באייקידו.

 

הפקידו אומנות לחימה קוריאה

כמעט כל טכניקות הבעיטות אשר נכללות באומנות הלחימה הקוריאנית טאקוונדו זהות לאלו של אשר נלמדות ומתורגלות בהפקידו:

בעיטות מסתובבות, בעיטות דחיפה, בעיטות מעגליות וסוויפים – כולן כלולות באומנות ההפקידו. אך בשל העובדה שהפקידו אינו סגנון לחימה ספורטיבי (אין תחרויות), נעשה שימוש גם בטכניקות בעיטות אחרות שלא נלמדות בטאקוונדו כמו בעיטות נמוכות וחבטות ברכיים.

טכניקות האגרופים הבסיסיות של הפקידו גם הן דומות לאלו של טאקוונדו, והן בעיקרן התקפות ליניאריות בקן ישר. חשוב לזכור שבעת הגנה עצמית או לחימה באיזור מצומצם או צפוף, כגון מסדרון צר, השימוש בעיטות לא תמיד מאוד פרקטי. טכ ניקות הגנה עצמית כמו מרפקים, ברכיים, מכות ראש והתקפות מפרקים חיוניים להישרדות במצבים כאלה. כל הטכניקות הללו מתורגלות באומנות ההפקידו כדי לייצר ידע מעמיק בכל טווחי ההתקפה וההגנה.

לחצו למעבר אל עמוד סרטוני קרבות ותרגול הפקידו

רוצים ללמוד הגנה עצמית עוצמתית עם הפקידו?
לחצו כאן לצפיה בכל המורים המלמדים הפקידו בישראל

 

באינדקס המאמנים של ישראל דוג’ו תוכלו למצוא בקלות מגוון חוגי אומנות לחימה לילדים, נוער ומבוגרים

מומלצים
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support