וו-ווי גונג-פו - WU Wei Gung Fu

כל המידע: מה זה וו-ווי גונג פו? מאיפה הגיעה השיטה? איפה אפשר ללמוד?

גיורא אורמן קונג פו

וו ווי גונג פו "התנועה הספונטנית " היא אומנות לחימה שפותחה על ידי אחד מתלמידיו הראשונים של ברוס לי בארה"ב - ג'וזף קאולס. אשר כמו רבים מממשיכי דרכו של ברוס לי, פיתח והוסיף על מה שלמד אצל ברוס לי המנוח והוסיף עם אלמנטים מג'וג'יטסו יפני.

ראש השיטה כיום הוא הישראלי אייל קורן שהתחיל ללמד את השיטה בירושלים בתחילת שנות ה-90, וכיום מלמד בתל אביב, כאשר תלמידים רבים שלו מלמדים גונג-פו בשיטה זו ברחבי הארץ.

כראש השיטה המשיך אייל קורן לפתח ולשכלל את השיטה והוסיף עבודת מקלות וסכינים מבוססת לחימה פיליפינית ("ארניס/קאלי"), עבודת קרקע ועוד.

ג'וזף קאולס - וו ווי גונג פו

מפתח השיטה: ג'וזף קאולס - תלמידו של ברוס לי, אשר למד איתו בשנות ה-60 המוקדמות בסיאטל, ארה"ב.

באותה התקופה קרא ברוס לי למה שהוא לימד בשם:
Jun Fan Gung Fu

משמעות השם למעשה היא "הגונג פו של ג'אן פאן" - כאשר זהו שמו שלו בסינית Jun Fan

וו-ווי גונג פו היא שיטה המכילה אלמנטים קרביים משיטות רבות: בעיטות ראונד-קיק של איגרוף תאילנדי, טכניקות לחימת קרקע, לחימה במקלות קצרים בסגנון פיליפיני, לחימה עם סכיני שיסוף ועוד.

מפתח השיטה ג'וזף קאולס על שיחה שלו עם ברוס לי:

פעם שאלתי את ברוס לי אם טכניקה אחת עדיפה על טכניקה אחרת. תשובתו הייתה, "שום דבר אינו 'הכי טוב', מה שמתאים לרגע הוא 'הכי טוב, והוא "Wu Wei". בהיבט הנפשי/פיזי של האימון, ברוס הצהיר כי "הפשטות היא התוצאה הטבעית של מחקר ארוך ומעמיק של וו-ווי" (תנועה ללא תנועה).

השיטה דוגלת ביכולת קרבית "ריאליסטית" וביכולת תגובה טבעית ואינטואיטיבית יעילה לצרכי הגנה עצמית, ולכן נקראת השיטה גם "וו-ווי התנועה הספונטנית".

dojo star of life

כל המורים לאומנות לחימה בישראל

מאמנים - חיפשתם תוצאות?

שילחו אלינו הודעה

פורטל ישראל דוג’ו פועל לקידום ענף אומנויות הלחימה בארץ. אנו מאמינים שכל השיטות טובות ליצירת אנשים בריאים וחזקים – ומטרתנו שאומנויות הלחימה יהיו חלק מהחיים של יותר בתים בישראל.

כל הזכויות שמורות © 2018-2022

כל הזכויות שמורות © 2018-2022
תנאי שימוש  |  צור קשר