אני רוצה ללמוד אומנות לחימה שתקח אותי לתחרויות בחו”ל, איזה אפשרויות יש?

השואל: יערה מראשון לציון

תשובה:

מגוון שיטות אומנות לחימה יכולות להוביל לחו"ל, לתחרויות ועוד, בדרכים שונות, ביניהן:

ג'ודו, טאקוונדו, היאבקות, איגרוף וסייף - כל השיטות הללו נכללות במשחקים האולימפיים, כלומר באולימפיאדה שנערכת כל 4 שנים, וכמובן בתחרויות רבות הנערכות מדי שנה. אלו ענפים מאוד ספורטיביים וקיימים המון תחרויות במישור הארצי ועוד יותר בבינלאומי.

כידוע, ענף ה-MMA גדל בתאוצה רבה בשנים האחרונות, ומתקיימות תחרויות ברחבי העולם, כאשר גם אצלנו בישראל כמות האירועים בהם אפשר להתחרות גדלה מדי שנה.

ענף ה-MMA פתוח למתחרים מכל השיטות, כל מי שרוצה להיכנס לזירה ובעל הכישורים והאומץ, מוזמן לעשות זאת. יש מתחרים מרקעים של שיטות רבות: קראטה / סאנדה / היאבקות / ג'וג'יטסו ועוד.

גם ענף הגו'ג'יטסו הברזילאי מתקדם בצעדי ענק ברחבי העולם ומתקיימות תחרויות רבות בכל היבשות כולל בארץ. ה-BJJ מצליח מאוד גם בישראל ובשנים האחרונות יש המון אלופי אירופה ועוד משלנו (גברים ונשים).

גם באיגרוף תאילנדי ואיגרוף קלאסי מתקיימות תחרויות ואירועי אינטר-קלאב בארץ, ובחו"ל יש אינסוף אירועי קרבות קיקבוקסינג כמו K-1 בהם יכולים להתחרות גם אנשי קראטה. מרבית איגודי הקראטה מקיימים תחרויות במגע מלא/חלקי גם כן.

בנוסף, מי שרוצה להתחרות עם חרב ביד, יכול לעשות זאת בענף הקנדו, אשר מקיים בקביעות תחרויות ברחבי העולם. גם אצלנו בארץ יש התאחדות לקנדו עם ייצוג לא ענקי אך פעיל של מתחרים שמתחרים בקביעות וחלקם אף יוצאים לתחרויות בחו"ל מדי שנה.

ענף הוושו (קונג פו) מקיים תחרויות בארץ תחת התאחדות אושו, ומתקיימות תחרויות רבות בחו"ל. מספר אלופי אירופה הם ישראלים בענף זה - המתחרים לא נשפטים על לחימה/קרב, אלא על הצגת היכולת בתבנית תנועה עם או בלי כלי נשק מסורתיים (חרב/מקל וכו').

כפי שאת רואה, לא חסרות אפשרויות בארץ 🙂 שיהיה בהצלחה!

ציור נינג'ה יפנית

יש שאלה שמסקרנת אתכם לגבי אומנויות לחימה?
הנינג'ות שלנו יסדרו לכם תשובה חדה ולעניין

dojo star of life

כל המורים לאומנות לחימה בישראל

מאמנים - חיפשתם תוצאות?

שילחו אלינו הודעה

פורטל ישראל דוג’ו פועל לקידום ענף אומנויות הלחימה בארץ. אנו מאמינים שכל השיטות טובות ליצירת אנשים בריאים וחזקים – ומטרתנו שאומנויות הלחימה יהיו חלק מהחיים של יותר בתים בישראל.

כל הזכויות שמורות © 2018-2022

כל הזכויות שמורות © 2018-2022
תנאי שימוש  |  צור קשר