תוכלו להסביר מה זה נינג'ה? מי היו הנינג'ות?

השואל: יוני מאריאל

תשובה:

NINJA או בעברית "נינג'ה" הוא מונח יפני שמתייחס ללוחמים שהיו בהסוואה ועשו משימות חיסול וריגול.

האמת היא שביפן יש אי-הסכמה על מי באמת היו הנינג'ות... כנראה שאם אכן היו קיימים, הם לא נראו כפי שהם מגולמים בסיפורים כיום.

מה שכן היו ונמשך עד היום הן שיטות לחימה "חשאיות" יותר אשר לימדו לא רק אומנויות לחימה והגנה עצמית ביד ריקה ונשקים (כפי שלמדו הסמוראים) אלא גם "תכסיסים".

משמעות התכסיסים הללו היא נצחון בכל מחיר, וגישה ש-"הכל מותר" - לדוגמא לזרוק חול על פני היריב, להשתמש במגוון טריקים "מלוכלכים" וכו'... וביפן, זה לא נחשב "מכובד" ביותר להילחם בצורה כזו.

נינג'יטסו - האצומי

ארגון בוג'ינקאן, אשר בראש עומד סוקה מאסאקי האצומי (בן ה-89 נכון למועד כתיבת שורות אלו) - הוא הארגון המוביל שמלמד מה שנקרא "נינג'טיסו" - - - אך ראוי לזכור, שאמנם האצומי "זורם" עם הרעיון של מיתוס לוחמי הנינג'ה אשר העניק לשיטה שלו המון פרסום ותשומת לב ברחבי העולם,

אבל מה שהוא למד ומלמד זה למעשה שיטות אומנות לחימה רבות ועשירות - אשר כעת נלמדות כולן תחת קורת גג אחת - ארגון בוג'ינקאן נינג'יטסו.

קראו בוויקיפדיה:
מאסאקי האצומי (אנגלית) |
ארגון בוג’ינקאן (אנגלית)

נינג'יצו האצומי ציטוט
ציור נינג'ה יפנית

יש שאלה שמסקרנת אתכם לגבי אומנויות לחימה?
הנינג'ות שלנו יסדרו לכם תשובה חדה ולעניין

כל השאלות והתשובות:

dojo star of life

כל המורים לאומנות לחימה בישראל

מאמנים - חיפשתם תוצאות?

שילחו אלינו הודעה

פורטל ישראל דוג’ו פועל לקידום ענף אומנויות הלחימה בארץ. אנו מאמינים שכל השיטות טובות ליצירת אנשים בריאים וחזקים – ומטרתנו שאומנויות הלחימה יהיו חלק מהחיים של יותר בתים בישראל.

כל הזכויות שמורות © 2018-2022

כל הזכויות שמורות © 2018-2022
תנאי שימוש  |  צור קשר