אייקידו

אומנות לחימה יפנית מסורתית

האייקידו פותח בתחילת המאה ה-20, על ידי O'sensei - מוֹרִיהֶיי אוּאֶשִיבָּה. אייקידו מכיל מגוון רחב של טכניקות שמקורן בידע הקדום של הסמוראים, וגם טכניקות מקוריות שפיתח או'סנסאיי. הגישה באייקידו שונה מאומנויות אחרות ובבסיסה פילוסופה של חיבור ושלום. הטכניקות באייקידו מבוססות על בריחים, הטלות ונעילות. כמו גם שימוש בכלי נשק מסורתיים (מקל ג'ו וחרב עץ בוקן), והתמודדות עם נשקים. האלמנט המרכזי אליו שואפים באייקידו הוא ניטרול תוקפים מבלי להשתמש בכוח או עם שימוש מינימלי וחיבור לתנועה של התוקף.

"Move like a beam of light:

fly like lightning, strike like thunder,

whirl in circles around a stable center."

-
O'sensei

"Life is growth. If we stop growing,

technically and spiritually, we are as good as dead."

- Morihei Ueshiba 

האנשים באומנות הלחימה - אייקידו

מפורסמים שעושים אייקידו

  • סטיבן סיגל - כוכב סרטי האקשן משנות ה-90, מחזיק בחגורה שחורה בשלל שיטות יפניות. אומנות הלחימה בעבורה הוא הכי ידוע היא אייקידו. בכל סרטיו של סטיבן סיגל אפשר לראות טכניקות אייקידו רבות **צפו בסרטון**
  • שון קונרי - כוכב סרטי ג'יימס בונד הראשונים מחזיק בחגורה שחורה שניה (נידאן, דאן 2) באייקידו
  • ג'רי סיינפלד - השחקן/קומיקאי המפורסם אמר שהוא התאמן באייקידו וממליץ לכל מי ששוקל להתחתן לעשות זאת גם כן
  • ג'ואן באאז - זמרת הפולק הוותיקה מחזיקה בדרגת דאן 2 - חגורה שחורה שניה באייקידו

כל השיטות טובות.

איזו שיטה הכי טובה?

השיטה בה אנו צומחים, מתחזקים והופכים לטובים יותר!

כל המאמנים לאומנות לחימה:

כניסה לאיזור ניהול למאמנים/מאמנות:

פתיחת פרופיל מורה/מועדון לאומנות לחימה:

המידע המוצג באתר הינו למטרות אינפורמטיביות בלבד. על מנת לתרגל אומנות לחימה ו/או נשקים של אומנות לחימה יש ללמוד עם מורה מוסמך ולתרגל לפי הנחיות המורה – על מנת לשמור על עצמך ועל חבריך.

כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר לרבות התוכנה, בסיס הנתונים, הטקסטים, התיאורים, עיצוב האתר, הקבצים הגרפיים וכל חומרים אחר הכלולים באתר, באם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לישראל דוג'ו בלבד. אין לשכפל, להפיץ, למכור, להעתיק, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או חלק מתכניו של האתר, כולל גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל אלמנט המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש.

כל הזכויות שמורות © 2019

אומנות לחימה היא דרך חיים שמובילה לחוזק נפשי ופיזי, כח רצון, יכולת התמודדות עם אתגרים והטמעת ערכים של כבוד הדדי, חברות ושיתוף פעולה.

עולם אומנויות הלחימה פתוח לכולם: מילדים קטנים ועד גיל 120 - בנים, בנות, נערים ונערות - לכל אחד ואחת יש מה ללמוד ולקבל דרך אומנויות הלחימה, ולהפוך לטובים יותר.

עולם אומנויות הלחימה פתוח לכולם: מגיל 3 ועד 120 - לכל אחד ואחת יש מה ללמוד ולקבל דרך אומנויות הלחימה, ולהפוך לטובים יותר