איאיידו

אומנות השליפה והחיתוך בחרב יפנית

אומנות לחימה יפנית מסורתית

אומנות לחימה יפנית מסורתית - איאיידו (iaidō – 居合道), אמנות החרב היפנית (קטאנה). באומנות זו לומדים את השימוש בחרב היפנית - כיצד להשתמש בחרב לתקיפה, חיתוך, הגנה, וכל אלמנט בביצוע מבוצע בדגש רב, על מנת להבין את התנועה הנכונה של החרב והגוף יחדיו. האימון מבוסס על תרגול קאטות המדמות מצבי לחימה מול יריבים. בחלק מבתי הספר לאיאיידו הקאטות בזוגות כאשר אחד תוקף והשני מגן, ובבתי ספר אחרים הקאטות מבוצעות ביחידים.

"In iaido we train to control a sword

and in so doing learn to control ourselves."

"We no longer use our swords to cut our enemies.

We now use them to whittle away at our ego."

החרב היפנית בקולנוע ו-TV

  • קיל ביל (Kill Bill) - סרטו המפורסם של טרנטינו בכיכובה של אומה תורמן כלל קרבות רבים עם חרבות ונשקים אחרים **צפו בסרטון**
  • אחרי הגשם (Ame Agaru) - הסרט היפני נחשב לאחד הסרטים בהם קרבות חרב מגולמים הכי קרוב למציאותיים **צפו בסרטון**
  • סרטון קרב נוסף מ-"אחרי הגשם" **צפו בסרטון**
  • הסמוראי האחרון - הסרט היפני ההוליוודי בכיכובו של טום קרוז הציג את מורשת הסמוראים והלחימה בחרב  **צפו בסרטון**
  • בסרט מסדרת האקסמן על "וולברין" בכיכובו של יו ג'קמן, נלחם וולברין מול לוחם חרב מיומן (הירויוקי סנאדה) **צפו בסרטון**
  • איאיידו קלאסי בקולנוע, הוצג בסרט "אחרי הגשם" היפני בסצינה הבאה: **צפו בסרטון**

כל השיטות טובות.

איזו שיטה הכי טובה?

השיטה בה אנו צומחים, מתחזקים והופכים לטובים יותר!

כל המאמנים לאומנות לחימה:

כניסה לאיזור ניהול למאמנים/מאמנות:

פתיחת פרופיל מורה/מועדון לאומנות לחימה:

המידע המוצג באתר הינו למטרות אינפורמטיביות בלבד. על מנת לתרגל אומנות לחימה ו/או נשקים של אומנות לחימה יש ללמוד עם מורה מוסמך ולתרגל לפי הנחיות המורה – על מנת לשמור על עצמך ועל חבריך.

כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר לרבות התוכנה, בסיס הנתונים, הטקסטים, התיאורים, עיצוב האתר, הקבצים הגרפיים וכל חומרים אחר הכלולים באתר, באם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לישראל דוג'ו בלבד. אין לשכפל, להפיץ, למכור, להעתיק, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או חלק מתכניו של האתר, כולל גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל אלמנט המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש.

כל הזכויות שמורות © 2019

אומנות לחימה היא דרך חיים שמובילה לחוזק נפשי ופיזי, כח רצון, יכולת התמודדות עם אתגרים והטמעת ערכים של כבוד הדדי, חברות ושיתוף פעולה.

עולם אומנויות הלחימה פתוח לכולם: מילדים קטנים ועד גיל 120 - בנים, בנות, נערים ונערות - לכל אחד ואחת יש מה ללמוד ולקבל דרך אומנויות הלחימה, ולהפוך לטובים יותר.

עולם אומנויות הלחימה פתוח לכולם: מגיל 3 ועד 120 - לכל אחד ואחת יש מה ללמוד ולקבל דרך אומנויות הלחימה, ולהפוך לטובים יותר