לוטה ליברה

אומנות לחימה ברזילאית

לוטה ליברה היא אומנות לחימה משולבת שנוצרה בשנות ה-20 של המאה הקודמת בברזיל. תרגום הביטוי לוטה ליברה מפורטוגזית הוא "היאבקות פריסטייל". בפועל השיטה מורכבת מטכניקות שמקורן בג'ודו יפני, היאבקות בסגנון קאצ' - catch wrestling ומכילה גם אלמנט לחימה של סטרייקינג.
בקרבות לוטה ליברה שני סגנונות: "ספורט" ו-"הכל הולך". שני הסגנונות על בסיס נו-גי (no gi). בקרבות ספורט ההכנעה מותרת על ידי שימוש בטכניקות גראפלינג בלבד, לעומת קרבות "הכל הולך" (Vale tudo) בהם מותר השימוש באגרופים/בעיטות - זהו הסגנון בו עושים שימוש לוחמי לוטה ליברה בזירות MMA.

בברזיל, לוטה ליברה והג'וג'יטסו הברזילאי של משפחת גרייסי התקיימו ביריבות. בשנת 1968 הביס תלמיד בכיר בשיטה את קרלסון גרייסי בקרב.
בזמן שמשפחת גרייסי לימדו בעיקר אוכלוסיה מהמעמד העליון בברזיל, לוטה ליברה לימדו בשכונות עניות והשיטה הפכה פופולרית בין ילדים חסרי אמצעים (ולרוב כהי עור, בברזיל של אותה התקופה).
היריבות בין מחנה ה-BJJ לבין אנשי הלוטה ליברה המשיכה עד שנות התשעים וכללה קרבות ואתגרים בין לוחמים משני המחנות, כשלעתים ניצח צד אחד ולעתים השני.

כל השיטות טובות.

איזו שיטה הכי טובה?

השיטה בה אנו צומחים, מתחזקים והופכים לטובים יותר!

כל החוגים והמאמנים לאומנות לחימה ברחבי הארץ

אפשרויות קידום ופרסום למורים ומאמנים

התחברות מאמנים/מאמנות

המידע המוצג באתר הינו למטרות אינפורמטיביות בלבד. על מנת לתרגל אומנות לחימה ו/או נשקים של אומנות לחימה יש ללמוד עם מורה מוסמך ולתרגל לפי הנחיות המורה – על מנת לשמור על עצמך ועל חבריך.

כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר לרבות התוכנה, בסיס הנתונים, הטקסטים, התיאורים, עיצוב האתר, הקבצים הגרפיים וכל חומרים אחר הכלולים באתר, באם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לישראל דוג'ו בלבד. אין לשכפל, להפיץ, למכור, להעתיק, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או חלק מתכניו של האתר, כולל גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל אלמנט המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש.

כל הזכויות שמורות ©  2019
תנאי שימוש  |  צור קשר

אומנות לחימה מובילה לחוזק נפשי ופיזי, כח רצון, יכולת התמודדות עם אתגרים והטמעת ערכים של כבוד הדדי, חברות ושיתוף פעולה.

עולם אומנויות הלחימה פתוח לכולם: מגיל 3 ועד 120 - לכל אחד ואחת יש מה ללמוד ולקבל דרך אומנויות הלחימה, ולהפוך לטובים יותר וחזקים יותר

עולם אומנויות הלחימה פתוח לכולם: מגיל 3 ועד 120 - לכל אחד ואחת יש מה ללמוד ולקבל דרך אומנויות הלחימה, ולהפוך לטובים יותר